7 błędów popełnianych podczas opalania

opalanie

Błędne podejście do kwestii opalania możesz przypłacić przebarwieniami, wypryskami, nowymi zmarszczkami, a nawet rakiem skóry! Dlatego tak ważne jest inteligentne podejście do korzystania z kąpieli słonecznych. Upewnij się, że skutecznie chronisz się przed szkodliwym działaniem słońca. Sprawdź, czy nie popełniasz wakacyjnych grzechów głównych!

Błąd 1.
Nie stosuję kremów ochronnych z filtrem bo potrzebuję witaminy D
Tak to prawda, witamina D jest niezbędna, ponieważ sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Ale wystarczającą ilość witaminy D można uzyskać spędzając zaledwie 10-15 minut w słońcu. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej nie blokuje zatem produkcji witaminy D.

Błąd 2.
Jedna aplikacja kremu z filtrem zapewnia ochronę przez cały dzień
Jedna aplikacja kremu z filtrem nie zapewni ochrony przeciwsłonecznej przez cały dzień!
Jeśli spędzasz czynnie dzień: pływasz, uprawiasz różnego rodzaju sporty, lub wypoczywasz na leżaku w pełnym słońcu, konieczna jest ponowna aplikacja preparatu ochronnego w odstępach, co około dwie godziny.

Błąd 3.
Opalenizna mnie chroni
Opalenizna jest reakcją organizmu na promieniowanie UV. To znak, że uszkodzenie skóry zostało już zrobione i wcale nie chroni skóry przed dalszym uszkodzeniem.

Błąd 4.
Nie potrzebuję ochrony przeciwsłonecznej, bo mam ciemną karnację
Nawet jeśli masz ciemną karnację, wciąż potrzebujesz ochrony przed słońcem. Co więcej, na ciemnej karnacji ciężej zauważyć potencjalnie niebezpieczne zmiany skórne i pieprzyki, dlatego bez względu na odcień skóry należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Błąd 5.
Muszę tylko ochraniać twarz
Wiele osób stosuje krem ochronny tylko w celu zabezpieczenia twarzy przed przedwczesnymstarzeniem. Chociaż jest to dobry zwyczaj, prawdą jest, że rak skóry możne rozwijać się na każdym elemencie ciała dotkniętym promieniami słonecznymi. Pamiętaj zatem o aplikacji kremu z filtrem na twarz, szyję, ręce, nogi i stopy.

Błąd 6.
Opalanie jest dobre na trądzik
To również mit. W trakcie kąpieli słonecznych dochodzi do wysuszenia skóry i chwilowej wizualnej poprawy skóry. Ale to oznacza dla naszego mózgu komunikat: skóra jest wysuszona, trzeba wyprodukować więcej sebum…

Błąd 7.
Ochrona przeciwsłoneczna tylko podczas urlopu
To kolejne błędne myślenie. W mieście jest więcej promieniowania, niż na łonie przyrody, bo jest więcej promieni odbitych, m.in. od karoserii samochodów. Trzeba też pamiętać, że z promieniowaniem mamy do czynienia również przebywając w cieniu. Nawet w pochmurny, burzowy dzień chmury zatrzymują tylko ok. 30 proc. promieniowania. Promieniowanie może nas również dosięgnąć w samochodzie – szyby zatrzymują promienie UVB, ale nie UVA.

Słońce ma na nas zbawienny wpływ. Przebywanie na słońcu działa korzystnie na układ nerwowy, odpręża, a piękna opalenizna dodaje uroku. Wystawiając ciało na działanie słońca, musimy jednak pamiętać o zabezpieczeniu się przed szkodliwym promieniowaniem. Aby plażowanie było przyjemne i bezpieczne, trzeba odpowiednio się do niego przygotować, chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem.
Jeśli chcesz uniknąć problemów ze skórą po lecie – zapraszamy do Klinicznego Centrum Medycznego. Nasi kosmetolodzy ocenią stan Twojej skóry i doradzą odpowiednią jej pielęgnację rekomendując właściwe kosmoceutyki ochronne.

krem_oplanie
PREVENTION +
Wizytówką marki, zktórą współpracujemy są filtry ochronne cieszące się bardzo dobrą opinią wśród Klientów ze względu na wysoką skuteczność ochrony przed promieniowaniem i wolnymi rodnikami, właściwości nawilżające, aksamitność konsystencji i komfort po aplikacji. Marka IMAGE Skincare oferuje efeltywnie chroniące preparaty (z najskuteczniejszą i najdroższą wersją tlenku cynku „Shin Etsu”; Ultrasomy, Roksysomy, Fotosomy, a także silny antyoksydant oraz roślinne komórki macierzyste), które dbają także o DNA komórek. W skład linii wchodzi 5 produktów, które dopasowują się do indywidualnych preferencji Klienta.

DAILY HYDRATING MOISTURIZER SPF 30
Preparat długotrwale i głęboko nawilżający z bardzo szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA / UVB. Zawiera filtr mineralny (18% tlenku cynku), który w najwyższym stopniu chroni przed promieniami UVA/UVB. Dzięki delikatnej i lekkiej konsystencji łatwo się rozprowadza i nie zostawia żadnych śladów. Zawiera przeciwutleniacze, witaminy i zieloną herbatę.
BEZ parabenów.
RODZAJE SKÓRY: Sucha, odwodniona, bardzo wrażliwa, z trądzikiem różowatym

DAILY MATTE MOISTURIZER SPF 32
Matujący, beztłuszczowy żel do codziennego stosowania zawierający m. in. filtr mineralny (9% tlenek cynku) o szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA / UVB. Dzięki technologii mikrogąbek, które pochłaniają nadmiar sebum dba o matowy wygląd skóry. Zawiera połączenie najnowszej generacji przeciwutleniaczy, które skutecznie usuwają wolne rodniki, chroniąc skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska i skutkami promieniowania słonecznego.
BEZ parabenów.
RODZAJE SKÓRY: Cery tłuste/ trądzikowe

DAILY TINTED MOISTURIZER OIL FREE SPF 30
Nowoczesny preparat nawilżający do codziennego stosowania. Dzięki połączeniu filtru mineralnego (6% tlenku cynku, 4,6% dwutlenku tytanu) o szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA / UVB z podkładem koloryzującym, o uniwersalnym odcieniu, nadaje skórze zdrowy odcień. Zawiera połączenie najnowszej generacji przeciwutleniaczy, które skutecznie usuwają wolne rodniki, chroniąc skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska i skutkami promieniowania słonecznego. Delikatna i lekka konsystencja łatwo się rozprowadza i nie zostawia żadnych śladów.
BEZ parabenów.
RODZAJE SKÓRY: Wszystkie i o nierównym kolorycie

ULTRA SHEER SPRAY SPF 45
Wyjątkowo lekki i delikatny spray zapewnia najwyższą ochronę przed promieniowaniem UVA / UVB i działa profilaktycznie. Oparty o technologię najnowszej generacji łączącą składnik fizycznej ochrony przeciwsłonecznej, jakim jest przezroczysty tlenek cynku (9,3%) z nowoczesnymi przeciwutleniaczami. Lekki fluid szybko się wchłania po naniesieniu na skórę.Wygodny spray polecany jest do twarzy i ciała. Pojemność opakowania 116 ml!
BEZ parabenów.
RODZAJE SKÓRY: Wszystkie

DAILY ULTIMATE PROTECTION MOISTURIZER SPF 50
Wyjątkowo lekki i delikatny preparat łączący w sobie najsilniejszą ochronę przed promieniowaniem UVA / UVB i działanie nawilżające. Oparty o technologię najnowszej generacji łączącą składnik fizycznej ochrony przeciwsłonecznej (filtr mineralny: 9% tlenku cynku, 5% salicylanu oktylu) jakim jest przezroczysty tlenek cynku z nowoczesnymi przeciwutleniaczami. Dzięki temu skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników i chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska i skutkami promieniowania słonecznego. Zastosowanie roślinnych komórek macierzystych skutecznie opóźnienia efekty starzenia się komórek skóry narażonych na działania promieniowania słonecznego.
BEZ parabenów.
RODZAJE SKÓRY: Wszystkie, zwłaszcza narażone na długotrwałe i intensywne promieniowania UVA/UVB. Dla osób uprawiających sport, po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

(źródło: http://www.imageskincare.pl/)