JAK TO MOŻLIWE ŻE MASAŻ ODCHUDZA

kosmetolog, masaż Aleksandrów Łódzki, masaż odchudzający, masaż antycellulitowy, Kliniczne Centrum Medyczne

Przede wszystkim masaż należy traktować jako działanie wspomagające zabiegi odchudzające. Zawsze na pierwszym miejscu są dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Nieuczciwością jest więc twierdzenie, że kilka zabiegów na ciało przed urlopem da spektakularne, trwałe efekty. Nie mniej faktycznie, masaż poprawia metabolizm w obszarze masowanych tkanek oraz polepsza ukrwienie. Usprawnia także krążenie limfy i rozbija podskórną tkankę tłuszczową.

W efekcie następuje redukcja obrzęków towarzyszących cellulitowi, uelastycznienie skóry oraz eliminacja toksyn z tkanek. Znacznej poprawie ulega też kondycja skóry i tkanki podskórnej, a także mięśni. Już po pierwszej serii zabiegów można wyraźnie odczuć i zauważyć pozytywne zmiany. W przypadku terapii otyłości masaż może okazać się skutecznym narzędziem w regulacji pracy układu trawiennego (np. masaż powłok brzusznych, który stymuluje perystaltykę jelit) oraz normalizacji gospodarki hormonalnej i wodno – elektrolitowej.
Formy masażu
Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje masażu wspomagającego kształtowanie zgrabnej sylwetki. Jest to masaż modelujący ciało, odchudzający oraz antycellulitowy. Masaże te mogą być wykonywane rękami terapeuty lub przy użyciu specjalistycznej aparatury.
• Masaż modelujący ciało
To masaż, którego celem jest wspomaganie rzeźbienia sylwetki w najbardziej strategicznych dla kobiet obszarach ciała, czyli oddziaływanie na powłoki brzuszne i talię, pośladki, uda, biodra, a także ramiona. Masaż ten ma wiele zalet, jedną z nich jest wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej, działanie antycellulitowe, drenujące i modelujące.
• Masaż odchudzający / wyszczuplający
Ten z kolei oddziałuje na tkankę tłuszczową. Powoduje rozbicie złogów tłuszczu, co wspomaga procesy odchudzania. Właściwie każdy rodzaj masażu będzie powodował mechaniczne działanie na komórki tłuszczowe. Odchudzająco można więc stosować zarówno masaż klasyczny, jak i różne jego odmiany.
• Masaż antycellulitowy
Do najpopularniejszych z tego rodzaju należy masaż bańką chińską. Jest to rodzaj masażu podciśnieniowego, który rozbija tkankę tłuszczową i poprawia krążenie oraz przemianę materii w masowanych tkankach. W terapii cellulitu skuteczny jest również wspomagająco drenaż limfatyczny.
Aby osiągnąć zamierzony efekt zalecam wykonanie co najmniej dziesięciu zabiegów w ściśle określonej sesji terapeutycznej.

mgr Luiza Gorsiak, kosmetolog