Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, w postaci przezroczystego żelu służy do wypełniania zmarszczek, fałdów skóry, bruzd, modelowania policzków i ust. Po iniekcji przynosi szybkie i wyraźne efekty, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. W skórze młodego człowieka jest go dużo, dlatego młoda skóra jest tak sprężysta. Z wiekiem ilość kwasu w skórze maleje, traci więc ona swoją jędrność i powstają zmarszczki. Zastrzyki kwasu hialuronowego sprawiają, że skóra odzyskuje swoją gęstszą strukturę, staje się lepiej nawilżona, odżywiona i gładsza. Preparaty kwasu hialuronowego w formie iniekcji stosujemy do korekty zmarszczek, bruzd i fałdów skóry, przywracania objętości policzków. Przy jego pomocy można też wypełniać i nawilżać usta. Nie istnieją bezwzględne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Efekt estetyczny utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Po takim czasie kwas hialuronowy ulega biodegradacji w skórze. Może być stosowany w zabiegach medycznych bez konieczności wykonywania testów zgodności tkankowej. Nie ma ryzyka, że organizm go odrzuci albo się uczuli.

Wygładzenie zmarszczek neuromodulatorem – Azzalure
kwas hialuronowy aleksandrów łódzki

Zastosowanie

Wypełnianie zmarszczek
Zabieg wypełniania zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przynosi bardzo dobre rezultaty. Skórze zostaje przywrócona naturalna wilgotność i jędrność. Ponieważ kwas w pełni integruje się ze skórą, w żadnym stopniu nie zostaje zakłócone jej prawidłowe funkcjonowanie.

Powiększanie i modelowanie kształtu ust
Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w zabiegach zwiększających objętość warg, podnoszących kąciki ust i korygujących ich kontur. Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa jedynie około 0,5 godziny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.

Modelowanie konturu twarzy
Również w wolumetrycznym odmładzaniu twarzy wykorzystuje się bardzo często kwas hialuronowy. To zabieg pozwalający na odzyskanie dawnej, naturalnej objętości w tych miejscach, gdzie z wiekiem zredukowana zostaje ilość występującej tkanki tłuszczowej (kości policzkowe, kąciki ust itd.).

Mezoterapia
Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik tkanki skórnej wykorzystywany jest również w mezoterapii. Efektywnie wspomaga on procesy ujędrniające i nawilżające skórę, przyczyniając się do przywrócenia jej pełnej witalności.

Pomimo tego, iż kwas hialuronowy jest neutralny dla człowieka i nie powoduje reakcji alergicznych, istnieją przeciwwskazania, w przypadku których, zabieg z jego wykorzystaniem powinien być skonsultowany z lekarzem. Dotyczy to przede wszystkim:

 

  • kobiet w ciąży lub karmiących piersią,
  • pacjentów ze skłonnością do tworzenia się blizn,
  • pacjentów ze stanami zapalnymi skóry (np. silne zmiany trądzikowe),
  • osób cierpiących na nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich procedur medycznych, przed przystąpieniem do zabiegu każdy pacjent powinien poczynić określone przygotowania:

 

  • w okresie 3 dni przed planowanym zabiegiem nie powinno się przyjmować leków przeciwzapalnych,
  • w dniu zabiegu, a także trzy dni od tej daty należy unikać wizyt w saunach, zbyt dużego wysiłku oraz kąpieli słonecznych.

Konsultacje

Zapraszamy wszystkich na konsultacje z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, oraz podologii.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie w Klinicznym Centrum Medycznym w Łodzi.