Mezoterapia owłosionej skóry głowy

Mezoterapia jest metodą wprowadzania małych dawek, aktywnych biologicznie substancji w głąb skóry, które mają na celu wywołanie, pobudzenie lub zahamowanie odpowiednich procesów. Procedura ta znana jest od dość dawna i znajduje szerokie zastosowanie w poprawianiu różnych mankamentach urody, jak np.: cellulit, utrata jędrności czy wypadanie włosów.
Rozróżniamy 3 typy mezoterapii:

  • igłową, w której substancja aktywna wstrzykiwana jest podskórnie lub śródskórnie,
  • mikroigłową, w której wykorzystujemy liczne mikronakłucia do wprowadzenia składników,
  • bezigłową, która jest metodą nieinwazyjną i wykorzystuje prąd elektryczny do wywołania zjawiska elektroporacji, dzięki czemu substancja może penetrować w głąb skóry.

Mezoterapia mikroigłowa jest metodą wykorzystującą urządzenia wyposażone w kilka, kilkaset lub nawet ponad tysiąc malutkich igiełek. Nakłuwają one skórę w określonych odstępach, tworząc w niej mikrokanaliki, którymi dana substancja aktywna lub lek może łatwiej i szybciej wnikać w głąb skóry. Liczba i długość stosowanych igieł jest zależna od okolicy zabiegowej i potrzeb pacjenta. Mają one długość od 0,2 do nawet 3mm i są najczęściej wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu. Zaletą tej metody jest możliwość jednoczesnego nakłuwania większej powierzchni skóry, co skraca czas i bolesność zabiegu, a także jego niewysoka cena i prostota wykonania. Należy pamiętać o bezwzględnej dezynfekcji dłoni i wszystkich narzędzi używanych podczas zabiegu oraz o tym, że dana końcówka może być użyta tylko dla jednej osoby.

Mezoterapia owłosionej skóry głowy
MEZOTERAPIA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

Łysienie, przerzedzanie się włosów i łojotok są obecnie częstymi problemami. Przyczyny mogą być różne, jako główne wymienia się czynniki genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wielokrotnie stosowany samodzielnie w celu poprawy wyglądu włosów oraz jako profilaktyka lub uzupełnienie terapii ich wypadania. Wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn na owłosioną skórę głowy ma za zadanie zmniejszyć łojotok i łysienie, pobudzić włosy do szybszego wzrostu, a także aktywować do odrostu nowe włosy.

Substancje aktywne łączy się ze sobą w odpowiednie koktajle, w zależności od potrzeb pacjenta, a następnie aplikuje na skórę pokrytą mikrokanalikami, którymi wnika ona do głębszych warstw. Aby uzyskać optymalne efekty zabiegi mezoterapii mikroigłowej owłosionej skóry głowy wykonuje się średnio raz w tygodniu przez okres około 2 miesięcy. Terapia niestety nie należy do najprzyjemniejszych, ale uzyskiwane korzyści powinny rekompensować wcześniejszy dyskomfort. Po zabiegach włosy stają się grubsze, gęstsze, a także widoczne jest odrastanie nowych. Oczywiście wszystko zależy również od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Rodzaje urządzeń wykorzystywanych do mezoterapii mikroigłowej:

 

Dermarollery to przyrządy wyposażone w rączkę zakończoną wałkiem, do którego przyczepione jest zazwyczaj kilkaset igiełek. Procedura polega na kilkakrotnym rolowaniu skóry wałkiem pionowo, poziomo i ukośnie, a następnie nakładaniu określonych substancji aktywnych.

 

Stemple (dermastamp) to przyrządy podobne do dermarollerów. Różnią się tym, że na końcu zamiast wałka znajduje się płaskie lub lekko zaokrąglone, prostokątne bądź okrągłe zakończenie. Końcówka może być różnych wielkości i posiadać od kilku do kilkudziesięciu igieł odpowiedniej długości.

 

Frakcyjna mezoterapia mikroigłowa to urządzenie zautomatyzowane, zaopatrzone w zasilacz oraz głowicę, która wielkością i kształtem przypomina długopis. Wymienna, jednorazowa końcówka, tzw. kartridż wyposażona jest w kilka do kilkunastu igieł, które pulsacyjnie, z określoną szybkością, wysuwają się i wsuwają. W aparacie można ustawić długość igieł, zazwyczaj od 0,2 do 2,5mm oraz odpowiednią prędkość ich poruszania.

Konsultacje

Zapraszamy wszystkich na konsultacje z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, oraz podologii.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie w Klinicznym Centrum Medycznym w Łodzi.