MŁODOŚĆ MASZ WE KRWI

dr rafał berner kliniczne centrum medyczne

Kliniczne Centrum Medyczne w Aleksandrowie Łódzkim oferuje Państwu innowacyjny zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, który z powodzeniem stosujemy w medycynie estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe czyli PRP (płytkowe czynniki wzrostu – Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza.
Leczenie nim opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do samoregeneracji, a pobudzanie komórek Pacjenta do odnowy staje się możliwe dzięki jego własnej krwi. Dzięki temu wykluczona jest u niego reakcja uczuleniowa.

Na czym polega?
Najpierw pielęgniarka metodą próżniową pobiera krew. Po jej odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się od 4 do 9 ml osocza bogatopłytkowego. Następnie osocze podaje się metodą mezoterapii igłowej czyli w postaci płytkich wstrzyknięć w skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i głębszych wstrzyknięć w okolicy zmarszczek lub w owłosioną skórę głowy.
Zabieg jest prawie bezbolesny, bo na około 45 min. przed jego rozpoczęciem znieczula się daną okolicę jednocześnie stosując okluzję.
Jak działa?
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po tygodniu, bo przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Jednak odbudowa kolagenu w skórze trwa ok miesiąc, więc finalną poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry oraz spłycenie zmarszczek uzyskamy po 4 tygodniach.
Jak często stosować?
Nie ma reguły. Mam klientki, które z zabiegu korzystają regularnie co 6 tygodni, ale to są akurat wielkie zwolenniczki tej metody lub alergiczki, które nie mogą korzystać z innych metod. Są też takie, którym zalecam wykonanie trzech zabiegów w serii co miesiąc. Ten schemat jest najlepszy dla osób, których skóra wymaga intensywniejszej pielęgnacji. Jednak najczęściej rekomenduję wykonanie drugiego zabiegu po miesiącu, a później na osocze zapraszam 3 razy w roku dla podtrzymania efektu.
Dla kogo?
Osocze bogatopłytkowe jest dla wszystkich. Rewitalizuje skórę twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu i dłoni. Koryguje zmarszczki i fałdy, regeneruje skórę po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej. Skutecznie wypełnia blizny potrądzikowe. Zapobiega też łysieniu i zalecany jest do odżywienia słabych pozbawionych blasku włosów. W końcu niezastąpione dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.
O co pytać przed zabiegiem?
Przede wszystkim jakich zestawów do odwirowywania osocza używają w gabinetach. Najlepiej wcześniej sprawdzić samemu czy probówki rzeczywiście są przystosowane do tego zabiegu. Istnieje ryzyko, że aby obniżyć koszty, lekarze ryzykują używając robówek bez atestu.
Kolejną ważną kwestią jest ilość pobranej krwi. W niektórych gabinetach o 10, w innych 20 ml. To zasadnicza różnica, bo logicznym jest, że z 20 ml krwi otrzymamy dwa razy więcej osocza.
Jak się przygotować do zabiegu?
Na dwa – trzy dni przed zabiegiem należy pić bardzo duże ilości niegazowanej wody. Gdy organizm jest odpowiednio nawodniony z pobranej krwi możemy uzyskać do 30 procent osocza więcej.
Tuż przed zabiegiem nie pić kawy, ani żadnych innych napojów powodujących podwyższenie ciśnienia.

dr Rafał Berner