PODOLOGIA - Kliniczne Centrum Medyczne Łódź
Podologia Łódź, Podolog, Kliniczne Centrum Medyczne Łódź
Podologia Łódź, Podolog, Kliniczne Centrum Medyczne Łódź
93
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-93,vcwb,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

GABINET PODOLOGICZNY

Czym jest podologia?
Podologia to dziedzina kosmetologii, ściśle związana z medycyną, zajmująca się profilaktyką jak i usuwaniem zmian powstałych w obrębie paznokci i naskórka stóp.

Kim jest podolog?
Podolog diagnozuje i przeprowadza specjalistyczny zabieg likwidujący dolegliwości na stopach. Podnosi komfort życia zapewniając swobodę i ulgę podczas chodzenia.

Komu potrzebny jest zabieg podologiczny?
Z zabiegów podologicznych powinny korzystać osoby, które samodzielnie nie potrafią poradzić sobie z nadmiernie narastającym naskórkiem i jego pękaniem, z modzelami i odciskami, z przerośniętymi, twardymi paznokciami, osoby ograniczone ruchowo i wzrokowo, które mają problemy z codzienną pielęgnacją stóp, a także osoby cierpiące na stopę cukrzycową.

kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna

Na czym polega zabieg podologiczny?
Każdą wizytę rozpoczyna sprawdzenie aktualnego stanu stóp (skóra, paznokcie, ewentualne deformacje). Profesjonalna diagnostyka pozwala na wyłapanie wszelkich zmian w ich początkowej fazie, a co za tym idzie – krótkie, zazwyczaj bezbolesne terapie lub skierowanie do odpowiedniego lekarza specjalisty (dermatolog, diabetolog, chirurg, ortopeda, itp.). Istotnym elementem takiej wizyty jest dokładne wyjaśnienie pacjentowi przyczyn powstawania zaobserwowanych zmian, omówienie proponowanej terapii i zaproponowanie działań eliminujących możliwość ich powstawania (właściwe kosmetyki, odciążenia, wkładki do butów itp.). Pielęgnacja w gabinecie to obcięcie i oszlifowanie paznokci, usunięcie standardowych, fizjologicznych zrogowaceń i wmasowanie odpowiednio dobranego preparatu. Usunięcie wrastających paznokci i terapia stopy cukrzycowej.

Jak często odwiedzać podologa?
Zabieg podologiczny przeprowadzany regularnie co 3 do 4 tygodnie zapewnia doskonałą kondycję stóp i zapobiega powstawaniu nowych zmian w ich obrębie.

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny to połączenie pedicure kosmetycznego oraz odpowiedniej metody usuwania zmian patologicznych skóry i paznokci, które często są bolesne i uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie stopy oraz całej kończyny, m.in. modzele, pdciski, popękane pięty czy wrastające paznokcie.

Poza odpowiednim postępowaniem podologicznym pacjent uzyskuje wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej stóp aby przedłużyć efekty zabiegu podologicznego.

kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna
kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna

Modzele, nagniotki, hiperkeratozy

Są to duże, często wyraźnie odgraniczone od zdrowej skóry, grube i zrogowaciałe zmiany, które dają często odczucia bólowe lub pieczenie. Najczęstszą lokalizacją jest podeszwa stopy (pięta, przodostopie i paluch), a dokładniej miejsca nadmiernie przeciążone w wyniku zmian w biomechanice. Odciski często mylone są z modzelami, a samodzielne usuwanie nadmiernie zrogowaciałego naskórka w domu powoduje przyspieszenie powstawania zrogowaceń lub trwałe uszkodzenia skóry. Z tego względu zaleca sie regularne wizyty u podologa, który opracuje zrogowacenia zgodnie z budową i fizjologią skóry, wykorzystując odpowiednie narzędzia najwyższej jakości, wyrówna i wygładzi ją, a na koniec zaaplikuje preparat dobrany specjalnie do wymagań skóry. Nasz gabinet wykorzystuje w zabiegach podologicznych kosmetyki firm specjalizujących sie w produkcji preparatów do stóp takich jak Peclavus, Podopharm, Gehwol czy Pedibeahr.

Tamponada

Jest najstarszą metodą korekcji wrastającego paznokcia, która polega na założeniu małego kawałka włókniny w przestrzeń między paznokciem, a wałem paznokciowym. Tamponadę często stosuje się u małych dzieci- minimalizuje ona stan zapalny powstały na skutek wrastania paznokcia. Tamponadę należy stosować także przed i po terapii klamrą ortonyksysją

kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna
kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć to problem dotykający zarówno małe dzieci oraz młodzież- tu najczęściej przyczyną jest nieprawidłowe obcinanie paznokci oraz zmiany zachodzące w gospodarce hormonalnej młodego człowieka, ale także dorosłych, w ich przypadku wpływ na wrastanie paznokcia mają zmiany deformacyjne stóp, niewłaściwe obcinanie paznokci, noszenie niedopasowanego do stopy obuwia oraz nadwaga.
Problem może dotykać każdego paznokcia stopy, ale najczęściej występuje na paluchach. Zaniedbany początkowy stan zapalny prowadzi do powstania tzw. dzikiego mięsa, czyli hipergranulacji będącej następstwem stanu zapalnego. Postępowanie podologiczne polega na usunięciu wrastającego elementu, dobraniu odpowiedniego środka farmakologicznego oraz założeniu opatrunku. W przypadku zaawansowanego stanu konieczne są wizyty kontrolne w celu zaopatrzenia rany i zmiany opatrunku.
Jeżeli przyczyna wrastania nie jest kolec paznokciowy, który tkwi w wale, a zakręcający sie, często rurkowaty paznokieć wtedy konieczne jest założenie klamry ortonyksyjnej w celu wyprostowania paznokcia i nadaniu mu nowego toru wzrostu.

Rekonstrukcja paznokcia

Jest to zabieg mający charakter wyłącznie estetyczny, aby pacjent mógł cieszyć się zadbanymi paznokciami. Rekonstrukcja jest także pomocna w przypadku kruchych i łamliwych paznokci w celu wzmocnienia płytki. Paznokcie, które uległy uszkodzeniu mechanicznemu po oczyszczeniu także mogą być poddane rekonstrukcji.
Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny żel rekonstrukcyjny utwardzany światłem UV.

zabiegi na dłonie i stopy aleksandrów łódzki
kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna

Terapia pękających pięt

Częstym błędem w przypadku pękających piet jest domowe nadmierne ścieranie naskórka przy pomocy pumeksu lub tarki. Niestety te zabiegi nie likwidują dolegliwości, a najczęściej ją pogłębiają. Aby skutecznie pozbyć się problemu pękających pięt należy skorzystać z pomocy podologa, który oceni równowagę hydro-lipidową skóry, oczyści pęknięcia i rozpadliny, wygładzi skórę oraz zaaplikuje odpowiedni opatrunek na rany powstałe w skutek pęknięcia naskórka. W zależności od stopnia pęknięć należy zgłosić sie na wizytę kontrolną oraz powtarzać zabieg co ok 4-6 tyg., w celu wyeliminowania ewentualnych nawrotów.

Drenaż limfatyczny/Presoterapia

Presoterapia jest to pneumatyczny masaż uciskowy, który stosowany jest w leczeniu obrzęków pochodzenia limfatycznego i żylnego. Sekwencyjne uciskanie tkanek pobudza organizm do szybszej resorpcji płynów działa na układ krwionośny i limfatyczny zwiększając szybkość usuwania z organizmu produktów przemiany materii, likwidując zastoiny, a tym samym wchłaniając obrzęki.

kliniczne centrum medyczne, kosmetologia, podologia, medycyna estetyczna

Zapraszamy do profesjonalnego gabinetu podologicznego, w którym znajdziecie Państwo pomoc we wszelkich dolegliwościach związanych ze stopami.

Wykonujemy następujące zabiegi:

 • usuwanie odcisków i modzeli
 • klamrowanie i tamponowanie paznokci wrastających i wkręcających się
 • usuwanie zrogowaceń na piętach
 • zabiegi na paznokciach
 • paznokcie grzybicze
 • paznokcie szponowate
 • paznokcie starcze
 • odbudowa paznokci (protetyka paznokcia)
 • konsultacje oraz poradnictwo z zakresu pielęgnacji stóp
 • opatrunki obciążające
 • ortezy indywidualne
 • masaż refleksologiczny stóp (leczniczy)
 • pedicure SPA
 • terapia halluxów

Konsultacje

Zapraszamy wszystkich na konsultacje z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, oraz podologii.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie w Klinicznym Centrum Medycznym w Łodzi.