Wolumetria

W jaki sposób szybko, bez chirurgicznej interwencji i na długie miesiące odmłodzić wygląd twarzy, szczególnie w okolicach policzków, oczu i skroni, czyli tam, gdzie działanie czasu bywa szczególnie widoczne?
Doskonałą odpowiedzią jest zabieg wolumetrii, czyli precyzyjnej iniekcji kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, w bardzo precyzyjnie określonych obszarach.
Dzięki wolumetrii wygląd twarzy poprawia się natychmiast dając widoczny efekt liftingu, a dodatkowo wstrzyknięty kwas stymuluje skórę do dalszej, samodzielnej odbudowy. Poza tym w rezultacie zabiegu skóra staje się nawilżona, odżywiona i świetlista.

Wskazaniem do zabiegu wolumetrii są przede wszystkim tradycyjne objawy utraty objętości i naturalnego kształtu twarzy:

 • opadające, zapadające się policzki,
 • wyrazista „dolina łez”,
 • opadający, wiotczejący kontur okolic oczu,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • objawy lipoatrofii jarzmowej (zaniku tkanki).

Wolumetria jest również zabiegiem polecanym tym Pacjentom, których naturalny kształt twarzy jest zbyt szczupły, a rysy zbyt ostre.

wolumetria aleksandrów łódzki
wolumetria aleksandrów łódzki

Przed zabiegiem wolumetrii warto zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry do planowanego zabiegu. Dlatego też na kilka dni przed procedurą medyczną należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew. Nie należy tez narażać skóry na ekstremalne doznania, na przykład poprzez korzystanie z sauny czy intensywnych kąpieli słonecznych.
Sam zabieg wolumetrii polega na precyzyjnym wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry preparatu na bazie kwasu hialuronowego.
Natychmiast po iniekcji skóra w jej okolicach staje się wypełniona, wypoczęta i sprężysta. Przywrócona zostaje jej prawidłowa objętość, nawilżenie i gładkość.
Jednocześnie działanie kwasu hialuronowego sprawia, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy przez kolejne miesiące.

Efektem zabiegu wolumetrii jest wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy. Podniesiona, wypełniona, sprężysta linia policzków, wyrównanie „worków” pod oczami i rozprostowanie bruzd nosowo wargowych. Przywrócenie objętości skórze w okolicach skroni i oczu, pomaga podnieść również linię brwi, co sprawia, że twarzy zostaje przywrócony młodszy, bardziej sprężysty owal.
Efekty perfekcyjnie przeprowadzonej wolumetrii wyglądają naturalnie i pięknie utrzymując się w skórze od 12 do nawet 18 miesięcy.

Skóra twarzy po zabiegu Voluma może być przez 2-3 dni leciutko opuchnięta i zaczerwieniona w miejscu iniekcji. Możliwe jest też wystąpienie delikatnych strupków, które jednak bez trudu można ukryć pod makijażem.
Dla uzyskania optymalnych efektów wolumetrii wskazane jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad w okresie tuż po zabiegu:

 • nie należy korzystać z sauny i solarium oraz eksponować skóry na ekstremalne warunki atmosferyczne,
 • za wszelką cenę należy unikać mechanicznego forsowania ostrzykniętych rejonów twarzy: ucisku, pocierania, naciągania etc.

Przy zachowaniu tych prostych wskazań, rezultaty zabiegu bedą Państwa cieszyły przez naprawdę długie miesiące.
Przeciwwskazaniami do zabiegu wolumetrii są:

 • okres ciąży i karmienia,
 • miesiączka oraz okres zażywania aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
 • choroby alergiczne,
 • choroba nowotworowa,
 • problemy skórne w miejscu iniekcji (np. trądzik, stan zapalny, opryszczka, itp.)
 • porfiria, epilepsja.

Konsultacje

Zapraszamy wszystkich na konsultacje z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, oraz podologii.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie w Klinicznym Centrum Medycznym w Łodzi.